Rodinná vila V. v Říčanech

Stavba rodinné vily v Říčanech je na svažitém pozemku situována do spodní zahrady s krytým posezením s venkovní kuchyní. Hospodářský objekt je samostatná stavba a uprostřed mezi objekty je vzrostlý původní ořech.

Interiér a detaily domu

Fasáda zateplovací systém s Cembonitovým obkladem, hliníkové žaluzie, dřevěný obklad z modřínu, velkoformátové dlažby, dřevěné dýhované obklady v interiéru, sádrové omítky.

Majitel nemovitosti

Dobrý den, pane Matyáši,

víme, že tuto referenci jsme Vám slíbili již minimálně před asi dvěma lety. Tenkrát jsme však váhali, že po roce dokončené stavby není ten správný okamžik na sepsání reference. Po třech letech aktivního užívání „Vaší“ stavby v našem domě se cítíme ve stavu celou „akci“ pochválit.

Tímto bychom rádi vyjádřili jak zpětně spokojenost s průběhem stavby našeho domu, tak také s následným řešením pouze kosmetických maličkostí v našem domě.
Pro Vaše budoucí zákazníky/klienty můžeme Vaši společnost jen doporučit. Váš přístup a také přístup Vaší společnosti je, nad poměry stavebnictví, významně nadprůměrný. Vždy jsme si, a doposud, ceníme, osobního přístupu k jakékoliv maličkosti řešení. Již od úplného začátku, který s námi nebyl jednoduchý, jsme oceňovali praktický přístup k věci a negenerování zisku za každou cenu. Před zahájením stavby, ale také v jejím průběhu, jste přicházel s praktickými alternativními řešeními, za než jsme rádi i teď. Po třech letech aktivního bydlení v našem novém domě, společně se třemi dětmi, každým dnem můžeme práci Vaší společnost pouze chválit a celá rodina si ji užíváme. Naše spokojenost je šířena v komunitě našich kamarádů a známých natolik, že jste již dokončil či dokončujete, na základě našich či jejich doporučení, několik staveb v Říčanech u Prahy. To vše je vizitkou kvalitně odvedené práce, která byla vždy zkoordinována. Termín dokončení stavby byl dokonce splněn dříve než byl termín ve smluvní dokumentaci. Do dodat závěrem? Stavbu dalšího domu bychom s radostí a bez obav opět realizovali s IPMB.

Děkujeme

Jana a Zdeněk Mikulášovi


Architektonické studio

Koncept domu sami pro sebe nazýváme obývákem uprostřed zahrady. Dům zahradu rozděluje na jižně orientovanou společenskou část a severně orientovanou klidovou část, které dominuje vzrostlý ořešák. Výškové řešení domu vychází z konfigurace terénu. Dům se skládá ze dvou hmot, které kopírují terén a jsou vůči sobě o půl patra posunuté. Od vstupu je možné sejít o půl patra dolů do „společenské“ části nebo vyjít o půl patra nahoru do „soukromé“ části. Parcela má tvar takové křivé lahve od vína. Hrdlo lahve ústí do ulice, rozšířená část se pak svažuje směrem na jih. Na pozemku se nachází krásný ořešák, který od začátku všem učaroval, nám i klientům. Specifický tvar pozemku a strom určily hlavní koncept projektu. Dům jsme umístili do spodnější, širší části pozemku. Toto řešení nám umožnilo plně využít potenciál zahrady, orientovat dům všemi hlavními prostory směrem na jih za sluncem a zároveň severně směrem k ořešáku orientovat prostory, které vyžadují klid a stín – pracovnu, odpočívárnu sauny, toaletu apod. Před pracovnou je velkorysá terasa, která je odcloněná od hlavní zahrady a kde je v létě chládek, pohoda a výhled na ořech. Kuchyňský prostor s jídelnou má těsnou vazbu na venkovní krytý prostor. Součástí tohoto prostoru je zeď, která cloní obyvatele domu od nehezkých výhledů na sousední pozemek a je v ní integrovaná letní kuchyň a sklad dříví. Garáž se saunou jsme z hlavní hmoty vyčlenili. Toto řešení je energeticky výhodné, umožnilo postavit garáž jinou, levnější technologií a současně umožňovalo etapizaci stavby. Dispoziční řešení je vedeno snahou vytvořit velkorysé vnitřní prostory a zároveň umožnit variabilitu místností, které nejsou dennodenně využívány. Cílem je navrhnout krásný a funkční dům obklopený přírodou. “I try to create homes, not houses.” Louis Kahn.

Idhea.cz

Ing. arch. Dalibor Hlaváček, PhD, Ing. arch. Ludvik Holub

Foto: Ing. arch. Martin Čeněk, Ph.D.

ročenka 2020 - IPM Building

Objednejte si ročenku pro rok 2020

Pokud se chcete o společnosti IPMB dozvědět víc, rádi vám bezplatně zašleme naši Ročenku.

Aktuální pracovní přiležitosti
u IPM Building