Rodinný dům Vestec

Stavba rodinné vily s betonovou „prkénkovou“ fasádou kombinovanou se zateplovacím systémem v čistě bílé barvě. Jednoduché čisté tvary s použitím kvalitních materiálů jak v exteriéru tak interiéru.

Interiér a detaily domu

Středem domu je prostorná společná místnost s kuchyní, jídelnou a obytným prostorem, odkud se vychází na terasu s krytým bazénem na zahradě. Na stěnách stěrky Pandomo, podlahy bělený dub, na míru vyráběný nábytek se stěnou z exotického dřeva makassaru za televizí, sdk stropy s variabilním osvětlením obývacího prostoru, koupelny z travertinu.

Majitel nemovitosti

Vážený pane inženýre, dovolil bych si Vám toto cestou vyjádřit dík za dobrou spolupráci, která vyústila do zdařilé realizace. Od prvního momentu, kdy jste mi ukázal sídlo vaší firmy a dvě realizované stavby jsem věděl, že jsem na dobré adrese. Kvalita prací byla zřejmá a nediskutovatelná. V osobě stavbyvedoucího pana Jana Ježka máte zdatného vykonavatele a pokračovatele vašeho díla, rovněž s jeho prací jsem byl velmi spokojen. Samozřejmě, že v průběhu stavby docházelo k určitým změnám, drobným komplikacím, ale v tomto bodě mne zaujal zejména přístup, kde prioritou bylo řešení nového požadavku v co nejpřijatelnější ceně a nejkratším, možném termínu. Komunikace s autorským a technickým dozorem probíhala ve velmi tvůrčím duchu se společným cílem, úspěšným dokončením díla. Nyní s určitým odstupem mohu říci, že i časový harmonogram stavby byl vypracován s rutinou ostříleného matadora a dodržován s nebývalou péčí, jakož i technologická návaznost jednotlivých profesí. Vždy jsem chtěl vybudovat dům, za který bych se nemusel stydět a měl z něj dobrý pocit, myslím, že se nám to povedlo. Děkuji, pane inženýre! Závěrem si ještě dovolím konstatovat, stavba byla provedena ve výtečné kvalitě a za rozumnou cenu.


Architektonické studio

Přáním investora bylo navrhnout jednoduchý kompaktní dům s lehkým odkazem na funkcionalistickou architekturu. Na přibližně obdélníkovém půdorysu je koncipován dvoupodlažní dům pro čtyřčlennou rodinu. V přízemí se nachází hlavní obytné a technické prostory včetně garáže. Do patra jsou situovány pokoje a ložnice se zázemím. Objekt v úrovni přízemí navazuje na kvalitně založenou zahradu s bazénem. V interiéru byly navrženy obklady z makassaru, v koupelnách pak z travertinu. Podlahu pokrývají prkna z dubu. Fasáda byla navržena jako kombinace bílé omítky a pohledového prkénkového betonu. Fasády jsou prořezány prosklenými výplněmi otvorů v hliníkových rámech.

OK PLAN ARCHITECTS

ročenka 2018 - IPM Building

Objednejte si ročenku pro rok 2018

Pro všechny zájemce o naše stavby jsme připravili Ročenku 2018, kde jsme shrnuli to nejzajímavější z několika projektů a několik článků o tom, jak realizujeme atypické stavby.

Další realizace

Prohlédněte si více našich realizací