Rodinná vila v Praze 10

Dům vznikl ve stávající zástavbě rodinných domů na místě původního, který byl kompletně zdemolován. Hladká ručně kletovaná bílá fasáda s kombinací dřevěných oken s dřevěným obložením špalet a rohů stěn jak v exteriéru tak i interiéru.

Interiér a detaily domu

Točité schody ve tvaru šroubovice se zděným zábradlím a dubovým madlem, dubové podlahy, interiér propojen na terasu v atriu s otevřeným krbem, žaluziový systém na jižní fasádě včetně zastínění terasy plachtou.

Majitel nemovitosti

S průběhem i výsledkem stavby jsme byli velmi spokojeni. Přestože jsme v té době byli v zahraničí, stavba probíhala bez větších problémů. IPMB velmi efektivně řešilo běžné komplikace, které se na stavbě vždy vyskytnou. Bylo vidět že IPMB má zkušenosti s podobně náročnými stavbami a často nám dokázali poradit i nad rámec toho, co byste očekávali od stavební firmy. Jsme, radí, že jsme stavěli dům s IPMB, potvrdili ve všech směrech svoji kvalitu.


Architektonické studio

Patro s ložnicemi je objemově řešeno jako příčně položené přes přízemí. V pohledu z ulice vytváří jednotnou plochu přes dvě patra, ze zahrady je fasáda ustupující. Pro zachování kontaktu s domem je navržena obytná galerie otevřená do převýšeného světlého prostoru jídelny. Odtud se vstupuje do ložnice rodičů s vlastní šatnou a koupelnou a do části se dvěma dětskými pokoji se společnou koupelnou a záchodem. Ke všem pokojům náleží terasy nad přízemními částmi.

arch. Pavel Hnilička

Foto: Ing. Jaroslav Hejzlar

ročenka 2020 - IPM Building

Objednejte si ročenku pro rok 2020

Pokud se chcete o společnosti IPMB dozvědět víc, rádi vám bezplatně zašleme naši Ročenku.

Aktuální pracovní přiležitosti
u IPM Building