Rodinná vila v Praze

Kompletní rekonstrukce prvorepublikové funkcionalistické vily s přístavbou objektu garáží a zázemí domu, vše propojené se stávající stavbou.

Interiér a detaily domu

Monolitické pohledové konstrukce přístavby a oplocení, vstupní prosklené zádveří, repase stávajících teracových podlah, marocké štuky v koupelnách, restaurované původní zábradlí v obytné části, podlahy a obklady stěn obývací části americký ořech.

Architektonické studio

Stávající funkcionalistická vila z roku 1938 byla očištěna o většinu době poplatných změn a její dispoziční řešení přizpůsobeno dnešním potřebám. Materiály použité uvnitř byly voleny s maximálním respektem k domu a s návazností na dochované prvky interiéru. Z exteriéru je stávající objekt sladěn do střídmé barevnosti v kombinaci bílé a antracitové. Pro zachování křehkosti hmoty byly použity repliky špaletových oken a zateplení objektu v minimálních nutných tloušťkách. Ke stávající hmotě byla přistavěna nová vstupní partie včetně garáží propojených s interiérem. Nové konstrukce jsou v kontrastu s původním objektem, jedná se o jednoduchý, ale masivní sokl. Materiálově dominantní je pohledový beton, který je doplněn zámečnickými prvky v černé barvě.

OK PLAN ARCHITECTS

Foto: Robert Žakovič

ročenka 2020 - IPM Building

Objednejte si ročenku pro rok 2020

Pokud se chcete o společnosti IPMB dozvědět víc, rádi vám bezplatně zašleme naši Ročenku.

Aktuální pracovní přiležitosti
u IPM Building