Rodinná vila v Kunraticích

Rodinná vila konstrukčně atypického tvaru s fasádními velkoformátovými deskami z betonu vyztuženého skleněnými vlákny lepenými na podkladovou hliníkovou konstrukci.

Interiér a detaily domu

Pohledové betony na stropech s prosklením střechy do obytné části, cementové stěrky na podlahách i stěnách, v patře dřevěné dubové podlahy, komplet nerez bazén v exteriéru.

Architektonické studio

Novostavba rodinného domu se nachází v zastavěné části Prahy IV. Na pozemku se nacházela stavba domu, který byl zbourán. Terénní převýšení pozemku umožnilo dvoupodlažní dům částečně zapustit do terénu. Vzhledem k požadavku maximálního využití plochy zahrady bylo zvoleno křížové přeložení hmot obou podlaží. To umožnilo druhé nadzemní podlaží odlehčit a konzolovitě vynést nad obytnou terasu přízemí. Na prvním nadzemním podlaží je hlavní vstup do domu. V přízemí je situováno technické zázemí domu a hlavní obytná část. Zádveří funguje jako spojovací uzel mezi domem a garáží, která je navržena pro dva automobily. Na zádveří s prostornou šatnou navazuje chodba se schodištěm, toaletou, koupelnou, technickou místností, dále pak hlavní obytný prostor s pracovnou, kuchyní, jídelnou a spíží. Toto patro je propojeno se zahradou prostřednictvím dřevěné terasy, na kterou navazuje venkovní bazén. Na druhé nadzemní podlaží je umístěna klidová část - ložnice se šatnou, dva dětské pokoje se společnou koupelnou, pracovna a technická místnost. Ložnice a jeden dětský pokoj navazují na prostornou venkovní terasu. Jeden z dětských pokojů má plošné ateliérové prosklení s výhledem do zahrady. Dům je navržen v proporcích reflektujících okolní zástavbu. Venkovní i vnitřní materiálové řešení je strohé v převážném zastoupení betonu v různých formách - pohledových stropů, cementových podlahových a stěnových stěrek a fasádních betonových desek. Jako doplňkový materiál je dřevo uplatněné na podlaze v patře.

OK PLAN ARCHITECTS

Foto: Ing. Jaroslav Hejzlar

ročenka 2020 - IPM Building

Objednejte si ročenku pro rok 2020

Pokud se chcete o společnosti IPMB dozvědět víc, rádi vám bezplatně zašleme naši Ročenku.

Aktuální pracovní přiležitosti
u IPM Building