Rodinná vila IV. v Říčanech

Rodinná vila z klasického cihelného zdiva s monolitickými stropy. Vnější výplně hliník, fasáda strukturovaná bílá omítka kombinovaná s černým obkladem z Cembritových desek a oplechováním z černého titanzinku.

Interiér a detaily domu

Dřevěné podlahy, atypické schodiště vetknuté do betonové zdi, mozaiky v koupelnách, jako doplněk barevně výrazné bytové doplňky.

Architektonické studio

Stavba vychází ze základního obdélníkového půdorysu. Hmotově jde o jednoduchý kvádr, který je rozčleněn výřezy pro terasy, které nabízejí různý stupeň intimity. Dům má dvě nadzemní podlaží, z toho druhé má charakter ustupujícího. 1.np má obytný charakter, směrem do zahrady a na západní terasu se masivním prosklením otevírá. 2.np je klidovou zónou objektu s ložnicemi všech členů rodiny, jeho půdorysná plocha je menší a ustoupené fasády tak vytváří krytý ochoz a terasu. Konstrukčně je budova navržena jako dvoupodlažní, vystavěna klasickou zděnou technologií v kombinaci s ocelovými sloupy. Pro prosklení 1np je použit fasádní hliníkový systém, opatřený trojitým zasklením, 2.np je řešeno plastovými.

OK PLAN ARCHITECTS

Foto: Ing. Jaroslav Hejzlar

ročenka 2020 - IPM Building

Objednejte si ročenku pro rok 2020

Pokud se chcete o společnosti IPMB dozvědět víc, rádi vám bezplatně zašleme naši Ročenku.

Aktuální pracovní přiležitosti
u IPM Building