Areál IPM Building

Prohlédněte si náš nový areál na následujících fotografiích. Každou fotografii provází popis použitých materiálů, způsob provedení a informace o dodavateli.

Areál IPM Building
Vstupní portál je vytvořen z hliníkového plechu s komaxitovou povrchovou úpravou dle RAL. Plech je nalepen na hliníkovou podkladovou konstrukci. Dodavatel fy Omistav.
Obklad fasády je z betonových pásků KB blok nařezaných na zakázku z běžně vyráběných betonových cihel. Spárovací hmota Quickmix s barevnou přísadou, odstín tmavě šedá. Povrchová úprava - transparentní nátěr Repesil.
Skleněné bezrámové zábradlí upevněné skrytě pouze v části u podlahy terasy, dodavatel fy VV SKLO.
Jednoduché zasklení ze systému Pilkington Profilit do hliníkových lakovaných rámů jako předsazená stěna před zateplení, stejně jako meziokenní vložky na bočních fasádách. Dodavatel fy Bareš.
Areál IPM Building
Cedrové pohledy na ocelovou lehkou konstrukci nehoblované - vlastní výroba.
Vytápění tepelné čerpadlo - zemní kolektor / voda - v celém objektu podlahové vytápění, dodavatel Veskom Praha.
Hliníkové zdvižně posuvné stěny Schuco, výrobce Dafeplast Jihlava. Parapet - lakovaná deska mdf.
Areál IPM Building
Přisazená svítidla Cosmo - dodavatel fy Hormen.
Vypínače ABB Future odstín šedá, rozvody v dutinách bloků.
Areál IPM Building
Zdivo z betonových cihel KB Blok klasicky zděné a spárované jako režné, veškeré instalace vedené v dutinách bloků.
Stůl cedr masív, lak mat, dodavatel Ara Konárovice.
Areál IPM Building
Skříňky laminace, čela Plexiglas odstín kiwi, dodavatel Ara Konárovice.
Podlahová polyuretanová stěrka mat odstín dle RAL, dodavatel KDK eko Floor.
Areál IPM Building
Klidová zóna s posezením a ohništěm.
Příjezdová komunikace ze silničního betonu s parkovištěm.
Areál IPM Building
Plochá foliová střecha s kačírkem a viplanyl lištou na atikách v černé barvě.
Komplexní řešení zahrady dle arch. Magdalény myškové Kaščákové.

Areál IPM Building, s.r.o

Výstavba vlastního areálu firmy byla zahájena na sklonku roku 2010 a byla dokončena na konci roku 2012 a probíhala ve spolupráci s arch. Luďkem Rýznerem a arch. Jiřím Vincencem ze společnosti OK Plan architects.

Stavba má nosnou konstrukci z pohledových betonových zdících bloků, tedy bez vnitřních omítek - bloky fungují v interiéru jako režné zdivo, fasádu z obkladových pásků v kombinaci s černým a červeným lepeným obkladem z hliníkových lakovaných plechů a v přízemí s Copilitovou stěnou. V interiéru administrativní části jsou polyuretanové stěrky a omyvatelné barevné emaily na sociálních zařízeních a na stropech jsou cedrové podhledy. Stavba získala cenu čestné uznání Grand Prix architektů 2014 v kategorii "novostavba"

Hlavním výrazovým prostředkem jsou přiznané betonové cihly firmy KB Blok, jak na vlastní nosné zdivo, tak na venkovní obklad. Vnitřní prostor objektu je velkoryse prosvětlen velkoformátovým zasklením v hliníkových profilech. Tvrdé materiály a technicistní řešení stavby jsou v interiéru doplněny kontrastním řešením – od jednobarevné lité stěrky na podlaze, přes cedrové podhledy až po masivní dřevěné stoly. Nejvýraznějším prvkem jsou potom polykarbonátová čela skříněk v jasně zelené barvě.

Zahrada, klidová zóna a komunikace byly realizovány pod dohledem ing. Magdalény Myškové Kaščákové krajinářské architektky, která navázala na projekt budovy Ok Plan architects a citlivě s přihlédnutím místa navrhla celkovou koncepci.

Aktuální pracovní přiležitosti
u IPM Building